Zpět

Dotace na nabíjecí stanice na Slovensku 2023

Přidáno: 25.9.2023 10:35.08 Počet shlédnutí: 196

25 Září 2023

Nedávno spuštěný program dotací na výstavbu nabíjecích stanic pro elektrovozidla na Slovensku má za cíl podpořit rozvoj elektromobility a nabíjecí infrastruktury veřejného provozu.

Dotace na nabíjecí stanice na Slovensku 2023

Slovensko investuje více než 6 milionů eur (145 milionů korun) do rozvoje nabíjecí infrastruktury pro elektroauta. Tato iniciativa zahrnuje dotace pro firmy, které plánují vytvořit více než 1 000 nových nabíjecích stanic pro elektromobily.

Pro koho je dotace určena

✔️ Právnické osoby: Právnické osoby musí být zapsány v Obchodním rejstříku Slovenské republiky.
✔️ Fyzické osoby: Fyzické osoby musí podnikat na základě živnostenského oprávnění nebo jiného, než živnostenského oprávnění podle speciálních předpisů.

Firmy budou mít možnost získat finanční prostředky na výstavbu nabíjecích stanic, které budou umístěny v blízkosti jejich provozoven. Avšak klíčovým požadavkem bude, aby tyto stanice byly dostupné i široké veřejnosti. Pro žadatele, kteří splní tuto podmínku bude k dispozici finanční podpora, která může pokrýt až 50 % celkových způsobilých
nákladů, maximálně však do výše 50 % z uvedených maximálních jednotkových cen za jedno nabíjecí místo.

dotace na nabíjecí stanice KIA EV6

Program dotací byl spuštěn dne 28. srpna 2023 a bude probíhat až do vyčerpání přidělených finančních prostředků. Hlavním cílem této iniciativy je podpora rozvoje elektromobility na Slovensku a rozšiřování nabíjecí infrastruktury.

Chcete-li zažádat o tyto dotace, můžete to provést přes odkaz zde.

Předvolby soukromí


Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Nezapomeňte před odesláním tohoto formuláře vybrat Vámi požadované varianty.

Kontrolný kód

i