Podle čeho vybrat nabíjecí stanici

Podle čeho vybrat nabíjecí stanici

Požadovaný výkon nabíjecí stanice zjistíme podle palubní nabíječky zabudované ve vašem automobilu. Je ale dobré počítat s tím, že vaše příští elektroauto, může mít palubní nabíječku výkonější, proto doporučujeme zvolit nejvýkonější nabíječku, kterou vám dovolí vaše odběrné místo. Každý typ auta vlastní nabíječku s jinými parametry (zejména výkonem) a ty jsou určující hodnotou pro rychlost při nabíjení střídavým proudem. Čím výkonnější palubní nabíječka v autě je, tím se samozřejmě zvyšuje i pořizovací cena elektromobilu.

Pamatujte, že kvalitní nabíjecí stanice vám může vydržet desetiletí.

Výkon palubní nabíječky je obvykle od 3,7 kW do 22 kW


(obr. nákres využití různých zásuvek, zástrček a nabíječek s hodnotami a rychlostí nabíjení - srovnání dvou aut s různými palubními nabíječkami (slabou a silnou - např. 3,7 kW, 22 kw- jen Tesla?)

 

Stanice se zásuvkou nebo zabudovaným kabelem?

Pokud zvolíte stanici s integrovaným kabelem, může nabíjet pouze auta, do kterých tento typ kabelu pasuje. Pokud dojde k situaci, že budete muset Vaše auto vyměnit za jiné, které vlastní jiný typ konektoru, tak nebudete moci Vaši nabíjecí stanici dále využívat a budete zakoupit novou. Mimo to, elektromoblisté mají často za přátele elektromobilisty a pokud k vám takový kamarád přijede na návštěvu, bude smůla, pokud se na vaší nabíječce nebude moci nabít.

Nabíjecí stanice, která má pouze zásuvku (otvor - vždy ve tvaru Typu 2), do které je možné zastrčit vlastní kabel, který může končit buď Typem 1, nebo typem 2 se stane použitelnou pro auta se všemi typy konektorů. Pokud si tedy na Vaší stanici bude chtít dobít auto kamarád, tak bude potřebovat pouze kabel ke svému typu auta, který by měl mít ve svém autě každý elektromobilista.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info