Přichází nové překvapení od Škody

Přidal: Přidáno: 4.9.2020 16:07.09 Počet shlédnutí: 69

04 Září 2020

Jedná se o vůz, který má na svém kontě dvě důležitá prvenství. Je prvním elektromobilem vyrobeným na modulární platformě MEB a k tomu ještě v Mladé Boleslavi. Je prvním elektrickým crossoverem, který dokáže svým majitelům nabídnout výrazně více místa než ostatní elektromobily, díky čemuž prakticky nemá konkurenci. A je sice již druhým elektromobilem od Škody, ale pro automobilku slibuje začátek nové etapy. Navíc je k dostání již za 1.059.900 Kč.

Přichází nové překvapení od Škody

Odhalení Enyaqu rozvířilo vody na elektromobilové scéně a zatím je ze všech strany slyšet pouze chvála (až na lehce kontroverzní přední masku, které ne všichni přišli na chuť). Co se maximálního výkonu a momentu týče, tak jsou v nabídce následující možnosti: 109/220 (kW/Nm), 132/310 (kW/Nm), 150/310 (kW/Nm), 195/425 (kW/Nm) a 225/460 (kW/Nm).

Enyaq facemask

Škoda Enyaq. Autor: Škoda Auto. Zdroj: https://www.skoda-storyboard.com/en/skoda-model/enyaq-iv-2/

Výhodou je možnost poptat Enyaq také v jedné z pěti základních stupňů výbavy a zvolit takovou baterii, která nejlépe vyhovuje klientovým potřebám. Enyaq nabídne tři velikosti - 55 kWh (s využitelnou kapacitou 52 kWh), 62 kWh (58 kWh) a 82 kWh (77 kWh). S největší baterií má elektromobil dojezd až 510 kilometrů.

Standardní rychlost DC nabíjení je 50kW, u vozů s baterií 62 kWh je možné si připlatit za DC nabíjení výkonem 100 kW a pokud si pořídíte Enyaq s 82 kWh baterií, je na výběr mezi 50, 100 a 125 kW. Při nabíjení výkonem 125 kW se vůz dostane z 10% na 80% během 38 minut. S palubní nabíječkou 7,2 kW u Enyaqu s nejmenší baterkou a 11 kW u ostatních dvou velikostí, se vůz při domácím AC nabíjení z wallboxu dostane na 100% za 6 - 8 hodin.

Enyaq

Škoda Enyaq. Autor: Škoda Auto. Zdroj: https://www.skoda-storyboard.com/en/skoda-model/enyaq-iv-2/

Dále je možné si vybrat náhon na zadní anebo na všechna čtyři kola. Mezi mnohé další doplňky pak patří asistent řízení, automatické prvky v případě nehody či LED světla, která umožní několik chytrých řešení, kromě personalizované hry coming/leaving home, se jedná o zapínání a vypínání jednotlivých proudů světla takovým způsobem, že řidič nikdy nezůstane bez dálkových světel a zároveň nebude oslňovat protijedoucí vozy.

Uvnitř celému prostoru vévodí 10 anebo 13 palcová obrazovka infotainmentu, která umožňuje personalizovanou konfiguraci vozu. Enyaq je neustále napojen na internet a aktualizace probíhají jako u mobilních telefonů. Všechna auta jsou také plně hardwarově vybavená a zvýšení výbavy probíhá přes internet zapínáním a vypínáním jednotlivých funkcí, což třeba umožní, aby různí majitelé mělo to samé auto v různé výbavě, tak jak to každý z nich potřebuje.

Enyaq

Škoda Enyaq. Autor: Škoda Auto. Zdroj: https://www.skoda-storyboard.com/en/skoda-model/enyaq-iv-2/

Co se designu týče, tak má Enyaq o něco kratší přední část a o něco delší tu zadní, především verze coupé tak vypadá velice elegantně. Zároveň díky tomu dosahuje výborných aerodynamických vlastností. Vnitřní kabina je prostorná a poskytuje spoustu místa jak v úložném prostoru (585 litrů), tak pro pasažéry, kteří navíc mají nadstandardní prostor pro nohy.

Enyaq rozmery

Škoda Enyaq. Autor: Škoda Auto. Zdroj: https://www.skoda-storyboard.com/en/skoda-model/enyaq-iv-2/

ZÁKLADY ELEKTROMOBILITY

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info